Guz na czubku głowy u 2-letniego dziecka

Proszę o pomoc. Zauważyłam u mojej 2-letniej córki guz na czubku głowy umiejscowiony nieco w prawo od czubka. Na początku myślałam, że mała uderzyła się o coś, ale za jakieś 2 tygodnie pojawił sie drugi, a za tydzień trzeci - te dwa już nieco mniejsze. Wszystkie są twarde, nie przesuwają się, takie jakby narośle na kości czaszki. Skóra nie zmieniona. Od zauważenia 1 guzka minęło 6 tygodni. Dziś byłam u lekarza rodzinnego i pani doktor skierowała mnie na badania, a potem do chirurga dziecięcego. Twierdzi, że to powiększone węzły chłonne. Czy węzły znajdują się tak wysoko na czubku głowy? Proszę o odpowiedź. Dodam, że w lipcu mała złapała kleszcza za uchem, ale został w całości usunięty, był bardzo mały.
KOBIETA, 3 LAT ponad rok temu

Wątpię, że są to węzły chłonne, gdyż takowe nie występują w tym regionie głowy, czyli w okolicy ciemieniowej. Może to jakieś włókniaki, drobne kaszaki, przerosłe mieszki włosowe, może kostniaki trudno mi określić bez bezpośredniego badania. Myślę, że chirurg dziecięcy wyjaśni czym są te zmiany guzkowe.