Guz na szyi i krostki u 15-latki

Doktorze mam problem . Mam 15 lat No i od 3 dni zaobserwowałam na swojej szyi na karku po prawej stronie tak jak by guz nie wiem dokładnie co to wokół tak na połowie takie malutkie bąbelki albo krostki strasznie boli jak ruszam szyją i przy ucisku guza . Co mam z tym zrobić czy to jest coś poważnego proszę o pomoc

Witam serdecznie,
Dolegliwości mogą wynikać z powstania w tym miejscu ropnia, czyraka bądź reakcji na użądlenie owada. Raczej nie jest to zmiana groźna, ale dobrze byłoby gdyby ocenił ją lekarz, który zdecyduje o ewentualnej konieczności wdrożenia terapii.