Guz na tarczycy a karmienie piersią

Witam mam 20 lat, prawie 4 miesiące temu urodziłam dziecko i jestem matką karmiącą,obecnie biorę lek Thyrozol 5mg, na wizycie u endokrynologa kilka dni temu na usg lekarz wykrył guza. Opis usg: Tarczyca dwupłatowa,położona typowo.Płat prawy:40x17x18mm,Obj:6,16ml,ciśn:3,66mm,płat lewy:42x17x18mm,obj:6,34ml.W płacie lewym w L3 obecne ognisko hypoechogeniczne o wym: 4x6x7mm typ ukrw I. Pozostały miąższ tarczycy jednorodny, normoechogeniczny,lokalne węzły chłonne niepowiększone. dziękuję za pomoc

Lek można stosować w czasie karmienia piersią, ale ostrożnie, w niskich dawkach, według zaleceń endokrynologa, nawet z okresową kontrolą hormonów tarczycy we krwi dziecka. O wszystkim musi być poinformowany endokrynolog. Guzek jest bardzo mały (poniżej 1 cm) i o łagodnym charakterze w badaniu USG. Do obserwacji.