Guz naciekający na dwunastnicę

Moja mama jest po hospitalizacji po żółtaczce mechanicznej. Za przyczynę m.in. podejrzewa się raka trzustki. Wykryto guza naciekającego na dwunastnicę.Tomografia obrazu jednoznacznego nie dała. Badanie histopatologiczne określiło jako dysplazję niskiego stopnia , obraz niecharakterystyczny. Myślałam że ten wynik kończy sprawę, jednak zalecono dalsze badania, czy zachodzi obawa że jest to zmiana złośliwa? proszę o odpowiedż

Witam , w onkologii chodzi o postawienie pewnego rozpoznania , aby móc wdrożyć odpowiednie leczenie! Na jakiej podstawie rozpoznano guza (czego?) naciekającego dwunastnicę?! Konieczne dalsze badania diagnostyczne!!! z.żurawski

W leczeniu bólu nowotworowego opracowano skuteczny schemat postępowania tzw drabina analgetyczna. Schemat wyróżnia trzy stopnie intensywności leczenia - zależnie od poziomu odczuwania bólu. Farmakoterapia wg wskazań drabiny może być skuteczna u 70–90 % chorych z bólami nowotworowymi.
W leczeniu bólów nowotworowych powszechnie stosuje się również leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne oraz inne metody:
blokady
neurolizy- najskuteczniejsze w tego typu nowotworach
leczenie paliatywne.