Guz nadnerczy a wynik badań hormonalnych

Czy przy poniższych wynikach badań jest prawdopodobne, abym miała guz nadnerczy? Mam 28 lat, miesiączkuję regularnie jednak od kilku lat mam problemy z cerą i pojawia się u mnie coraz więcej owłosienia na brzuchu i piersiach. Zrobiłam z zalecenia lekarza endokrynologa badania. Większość wyszła w normie oprócz DHEA-SO4 - 645,90 ug/dl, 17-hydroksyprogesteron - 2,46 ng/ml, androstendion - 4,37 ng/ml i wit. D 11,24 ng/ml. Badania robiłam w 2 dniu cyklu. USG ginekologiczne nie wykazało nic.

Dzień dobry,

Proszę przesiewowo wkonać usg jamy brzusznej z oceną nadnerczy(musi by dobry aparat i doświadczony ultrasonografista). Dużo bardziej dokładne jest CT z kontrastem, ale na początek warto wykonąć usg brzucha. Ma Pani podwyższony poziom 17OH progesteronu. Poziom 17 OH P jaki występuje u Pani jest wskazaniem do wykonania testu z Synacthenem w kierunku późno ujawniającej się, nieklasycznej postacii wrodzonego przerostu nadnerczy. Proszę porozmawiać o tym ze swoim endokrnologiem i rozważyć również CT jamy brzusznej, zwłaszcza, że pisze Pan i, że objawy nasilają się. Test z Synacthenem wykonuje się w warunkach szpitalnych.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz