Guz nadnerczy i stany lękowe

Witam , Mój tata ma guza nadnerczy wielkość ok.4 cm ,ma też dodatkowo stany lęku i nie może spać.Czy powodem może być ten guz?Prosze też o pomoc czy można usunąć operacyjnie takiego guza i gdzie?Z góry dziekuje za odpowiedź

Sytuacja choroby moze wywoływać lęk. Najpierw jednak zachęcałąbym do podjęcia konsultacji lekarskiej i decyzji dotyczacych leczenia guza. Dodatkowym wsparciem byłąby konsultacja z psychologiem, psychoteraputą, który pomoze poradzić sobie z objawami lękowymi, stanami paniki i zaburzeniami snu.

Witam Panią Serdecznie,

U Pani Taty jak najbardziej może być obawa i lęk, jako efekt zdiagnozowanego guza i stąd trudność ze snem.

Najlepiej uzyskać skierowanie od Lekarza pierwszego kontaktu (w ramach NFZ), celem uzyskania skierowania do Chirurga, Który z kolei zadecyduje co dalej.

Życzę pozytywnych wieści,
Irena Mielnik-Madej