Guz nerki i wyniki badani krwi

Witam, u mojego Taty znaleziono guza na nerce. Ma on 8cm. Dzisiaj odebrałam jego wyniki badania krwi. Ma podwyższony poziom kreatyniny w surowicy -1,47 oraz GFR - 53,49. Reszta badań jest w normie - hematologia i koagulologia, mocznik, sód, potas wszystko w normie. Chciałabym się dowiedzieć czy na podstawie badań krwi można ocenić czy jest to nowotwór czy jest złośliwy, bo mysłałam, że wszystkie wyniki będą złe. Proszę o odpowiedź czy jest z nim bardzo źle..

Przytoczone wyniki badań nie mają nic wspólnego ze stawianiem rozpoznania nowotworu. Rozpoznania w onkologii stawia lekarz histopatolog na podstawie badania mikroskopowego fragmentu tkanki guza. Badania obrazowe (usg,CT) mogą jedynie w bardziej lub mniej przybliżony sposób sugerować obecność nowotworu.(zależnie od doświadczenia badających). Guz jest duży! Na temat rokowań proszę pytać lekarza prowadzącego , zż