Guz osierdzia u nienarodzonego dziecka

Witam. U mojego nienarodzonego dzieciątka wykryto guz osierdzia. Guz nie upośledza w zaden sposób pracy serduszka jednak rośnie i przesuwa serduszko w prawą stronę. Powiedziano mi że po porodzie (o ile donoszę ciążę) noworodek będzie zoperowany. Czy moje maleństwo ma szanse na życie i jakiego rodzaju będzie to operacja?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Dokładne rokowanie powinien określić lekarz prowadzący. Operacja najprawdopodobniej będzie polegała na usunięciu zmiany. Proszę cierpliwie oczekiwać na rozwiązanie i być dobrej myśli. Wszelkie wątpliwości warto wyjaśniać z lekarzem prowadzącym.