Guz po uderzeniu w czoło

Mój 13-letni syn zderzył się w szkole z kolegą i miał na głowie /środek czoła/ nabitego, sinego guza. Było to rok temu i nadal w tym miejscu jest lekko widoczny guz. Syn nie narzeka na ból głowy, ale trochę mnie to niepokoi. Czy może to być dla niego niebezpieczne i wywołać jakieś skutki w przyszłości? Czy powinnam zrobić synowi badanie głowy?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Taka zmiana może być spowodowana zbliznowaceniem tej okolicy natomiast w przypadku braku objawów takich jak bóle głowy, omdlenia, zawroty głowy, zaburzenia widzenia i inne nie należy się tym niepokoić. W celu faktycznej oceny wymagana jest konsultacja u pediatry lub chirurga dziecięcego.