Guz pod sutkiem

Mam 17 lat. Dzisiaj wyczułam guz pod sutkiem w prawej piersi. Nie boli mnie, jest niewidoczny dla oka ale gdy dotykam rękoma jest wyczuwalny. Mama,powiedziała że zapisze mnie do lekarza. Co to może być? Czy to coś poważnego? Proszę o radę, nie pokoi mnie ta sprawa.

Witam serdecznie. Guzki piersi w większości przypadków są zmianami łagodnymi np. torbielami, które powstają w wyniku wahania poziomu hormonów. Pani mama ma jednak rację - każdy wyczuwalny guzek w piersi wymaga bezpośredniego badania lekarskiego i dokładnej weryfikacji jego charakteru.