Guz pod sutkiem u 19-latki

Mam 19 lat i guza pod sutkiem. Nie był nigdy badany przez lekarza, wyczułam go chyba jakieś 8l. temu. Jest duży na pewno na 2 opuszki palców. Czasami uciska i tym samym boli. Mam wrażenie, że w drugiej piersi też mam guzy, bardzo drobne, przed miesiączką są szczególnie wyczuwalne. Moja Mama też ma guzy w piersi, nieszkodliwe, co jakiś czas je kontroluje u lekarza. Czy mój guz może być czymś poważnym? Czy konieczne jest jego usunięcie i czy może on w przyszłości przeszkadzać w karmieniu piersią?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Aby odpowiedzieć na Pani pytania konieczna jest dokładniejsza diagnostyka. Proponuję wykonać badanie USG sutków, które pozwoli powiedzieć coś więcej.