Guz śluzowo-torbielowaty w obrębie trzonu trzustki, guz nadnerczy i liczne torbiele w nerkach

U mojej mamy,chorej na cukrzyce 2 od 30 lat stwierdzono (USG,TK,MRI)guza śluzowo-torbielowatego w obrebie trzonu trzustki 3,5cm,guza na nadnerczu 6cm i liczne torbiele w nerkach.Markery na raka jajnika i trzustki,CEA w normie.Została skierowana na oddział endokrynologiczny,na wypisie widnieje TO(i łacińska nazwa której nie mogę rozszyfrować).Z tego co wyczytałam to TO znaczy brak guza pierwotnego.Jak to mam rozumieć?Czy to znaczy że jest na 100% a te wykryte to przerzuty?Czy że nie ma wogóle?

Informacje podane przez Panią są na tyle mało przydatne dla odpowiedzi internetowej,że nie podejmuję się wypowiedzieć w sprawie! Proszę wszystkie watpliwości wyjaśnić z lekarzem prowadzącym! (tzn.kierującym do endokrynologa ,który zapewne nie wystawił skierowania bez słowa wyjaśnienia!!!), jak również ew. z przyszłym endokrynologiem prowadzącym!!! zż

Niestety za mało danych. Brak miejsca pierwotnego może sugerować obecność zmian guzowatych wtórnych bez określenia miejsca, z którego one pochodzą. Nie za bardzo mogę pomóc przy tak małej ilości danych. Proszę stosować się do zaleceń z karty informacyjnej.