Guz tarczycy i wynik biopsji igłowej

Witam. Mam takie pytanie, Moja zona ma guza na tarczycy wielkosci 5cm w tej chwili czeka na operacje. Biopsja iglowa nie wykazala raka. Prosze mi napisac jakie ryzyko niesie za soba usuniecie takiego guza i jakie jest pozniej leczenie pooperacyjne. Dziekuje

www.dbajopiersi.pl

Większym ryzykiem będzie nie usuwanie takiego guza. Biopsja mogła nie trafić w komórkę i pozostawienie nowotworu jest zbyt wielkim zagrożeniem. Usunięcie nie musi obejmować całego gruczołu, a wtedy substytucja nie będzie potrzebna. Wszystko zależy od badania śródoperacyjnego.