Guz tarczycy - operacja

Przed operacją usunięcia guza tarczycy wynik TSH był dobry. Po operacji usunięto mi część płata tarczycy. Po operacji 1,5 mies. mój wynik wynosi: TSH 3 gen. norma 0,27-4,2, ja mam: 10,9 ml. Czy to jest niebezpieczne? Czy to jest nadczynność czy niedoczynność tarczycy? Dziękuję z góry za odpowiedź.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Wynik badania TSH wskazuje na niedoczynność tarczycy. W Pani przypadku jest ona związana zapewne z utratą części tkanki gruczołu tarczowego w wyniku zabiegu operacyjnego. Dla ostatecznego potwierdzenia rozpoznania wskazane byłoby oznaczenie wolnych hormonów ft 3 i ft 4. Proszę skonsultować się ze z lekarzem specjalistą endokrynologii, który prawdopodobnie zaleci Pani leczenie substytucyjne hormonami tarczycy.