Guz trzustki wielkości 14x16 mm a wynik biopsji

Dzień dobry Mama ma guza trzustki wielkości 14x16 mm. Dziś odebrałam wynik biopsji: "Masy białkowe, drobne fragmenty tkanki tłuszczowej, komórki nabłonkowe z cechami dyskariozy w stanie częściowej cytolozy, mogące pochodzić z utkania nowotworowego". Guz jest w miejscu trudno operowalnym, co teraz powinniśmy zrobić?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby skonsultować się z onkoogiem gdyż decyzja o ewentualnym postępowaniu operacyjnym uzależniona jest od wielu czynników, tj wiek, wyniki badań, ogólna kondycja itp.