Guz u 15-latki?

Mam 15 lat i od 1,5 roku miesiączkę. Mam mały biust, ale ostatnio wyczułam guzka w prawej piersi. Mieści się on mniej więcej koło pachy. Czy mam komuś o tym powiedzieć? Co robić, jeśli on nie zniknie? W mojej rodzinie nie było raka piersi.

Witam serdecznie!

U nastolatek rak piersi nie występuje. W okresie dojrzewania piersi ulegają ciągłym przemianom, a tkanka gruczołowa nie jest jednorodna. Niemniej, oczywiście warto, aby ocenił to lekarz, myślę, że na początek lekarz rodzinny/pediatra. Czasami guzek, szczególnie w okolicach pachy, może być powiększonym węzłem chłonnym, a to już wymaga dalszej diagnostyki.

Pozdrawiam serdecznie