Guz w badaniu usg - czy to może być rak?

Mam 33 lata. W marcu 2008 r. miałam pierwsze usg sutków. Wykryto małego guzka 3,5 mm. Wczoraj byłam na ponownym usg - guz ma teraz 18 mm na 10 mm, jest niejednorodny i z mikrotorbielkami. Od pewnego czasu drętwieje mi ręka i czuję się źle, jestem zmęczona i poddenerwowana. Biorę leki hormonalne.

Witam serdecznie!

Ponad 80% zmian w piersiach to zmiany łagodne, które zazwyczaj się obserwuje. Jeżeli lekarz, który wykonuje USG stwierdza, że obraz jest podejrzany i wymaga dalszej diagnostyki, zaleca biopsję cienkoigłową.

Dolegliwości, o których Pani pisze raczej nie wiązałabym z obecnością guzka. Drętwienie ręki zazwyczaj wiąże się ze zmianami w odcinku szyjnym kręgosłupa. Warto byłoby też oznaczyć kontrolną morfologię krwi.

Pozdrawiam serdecznie.