Guz w biegunie lewej nerki

janina z rzeszowa mam badanie CT w górnym biegunie lewej nerki od tyłu obecny korowy nico uwypuklający obrraz narządu lity 37.j.H gus o gładkim obrysie wielkości ok 31x30x26 mm po podaniu środka konstrastującego ulega silnemu wzmocnieniu w fazie tętniczej guz modeluje kielichy nie nacieka struktur otaczajacych nerkę proszę o pomoc w rozumieniu co mi grozi

Proszę skonsultować się z urologiem - zapewne będzie konieczna operacja - na szczęście zmiana jest niezbyt duża i nie kontaktuje się z ważnymi strutkurami - więc może to być zabieg oszczedzający nerkę - o tym decyduje operujący urolog. Charakter zmiany ( łagodny,złośliwy ) można ocenić dopiero po operacji.