Guz w lewej piersi - co oznacza?

Witam, mam 30 lat i 3 dzieci, które do roku karmiłam piersią. Rok temu urodziłam synka, karmię go tylko dwa razy w nocy, od długiego czasu wyczuwam guza w lewej piersi i bardzo boli. Co to może być?

Witam serdecznie,

niestety bez badania lekarskiego i możliwości dokładniejszej rozmowy z pacjentką, trudno jest wstępnie powiedzieć, czym może być opisany przez Panią guz. Większość guzów w piersiach to zmiany łagodne - torbiele, gruczolakowłókniaki itp. U kobiet karmiących guz może wynikać z zastoju pokarmu.

Uważam, że powinna Pani zgłosić się do swojego ginekologa, który Panią zbada i zaleci dodatkowe badania - USG piersi. Na tej podstawie będzie może postawić właściwą diagnozę.

Pozdrawiam serdecznie