Guz w piersi - co może oznaczać?

Od 2 dni odczuwam ból w lewej piersi. Czuję też że mam tam jakiś guzek pod sutkiem, wielkości na ok. 1,5 cm. Bardzo mnie boli gdy dotykam. Oczywiście, niedługo dostane okres, ale wcześniej nie zaobserwowałam tego typu objaw. Dodam, że mam strasznie małe piersi. Może mi rosną i stad ten ból i guzek? Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Ból piersi jako objaw zespołu napięcia przedmiesiączkowego jest bardzo możliwy, nawet jeśli wcześniej nie występował. Ból też może być związany z zaburzeniami hormonalnymi, które często występują w okresie dojrzewania. Nie wykluczone również, że rozpoczął się okres intensywnego rozwoju piersi. Jeśli objawy będą się nasilać należy skontaktować się z lekarzem.