Guz w piersi - nie wiem już, co robić?

Mam 37 lat. Około pół roku temu wyczułam w lewej piersi mały guzek, udałam się na badanie USG, jego opis to: Na godzinie 2.00, na głębokości 2 cm obecna zmiana hypoechogeniczna 9 mm z cieniem akustycznym. Zrobioną też miałam biopsję cienkoigłową, której wynik to: Cellulae atypicae versimilitater carcinomatosae mammae et calificationes dispersae. Nie można wykluczyć, że zmiana jest jedynie wewnątrzprzewodowa. Konieczny zabieg operacyjny z badaniem śródoperacyjnym. Z tymi wynikami, ok. miesiąc po ich zrobieniu, poszłam do onkologa. Okazało się, że po biopsji guzek zwiększył się z 9 mm do wielkości 2,5/4 cm. Onkolog powiedział, że na razie go nie usunie, ponieważ jest zbyt duży i operacja mogłaby zdeformować mi pierś. Dał mi skierowanie na rezonans magnetyczny, który będę miała robiony 29 stycznia. Tym czasem mija kolejny miesiąc, a mój guzek wcale się nie zmniejsza, czasami mam nawet wrażenie, że jest jeszcze większy i coraz częściej pobolewa. Nie wiem, co mam o tym myśleć, bardzo proszę o poradę.

Witam serdecznie!

Rezonans magnetyczny cechuje się dużą czułością i swoistością, jeśli o chodzi o różnicowanie zmian w piersiach i prawdą jest, że czasami pozwala zastąpić usunięcie guza. Natomiast dziwię się dlaczego nie skierowano Pani na badanie tzw. biopsją mammotoniczną. Badanie to polega na pobraniu fragmentu tkanki guza (pod kontrolą USG) i dzięki temu pozwala na ocenę histopatologiczną, a nie tylko cytologiczną (gdzie ocenia się same komórki, bez możliwości oceny ich relacji względem siebie w tkance).

Co do wielkości guza, to czy aktualny rozmiar, który Pani podała to rozmiar oceniony palpacyjnie przez onkologa, czy również (jak na początku) w badaniu USG? Pytam, bo czasami istnieje rozbieżność pomiędzy badaniem palpacyjnym a rozmiarem guza w USG (tzn. na USG guz może wyglądać na mniejszy). Może się zatem okazać, że nie było tak istotnej progresji wielkości guza.

Pozdrawiam serdecznie