Guz w tarczycy a podejrzenie Hashimoto

Witam . Podejrzewa sie u mnie hashimto , jednak mam dodatkowo guza tarczycy w lewym placie , prawy czysty , guz byl maly koloid łagodny , niestety ostatnio zaczął róść i w przeciągu roku moze półtora urósł z 9mm do 2,3 cm . Zalecono usunięcie lewego płata z cieśnią - jednak lekarz u którego będę operowana ostatnio stwierdził zeby wyciąć całość. Czy faktycznie wyciąć całość czy zostawić sobie prawy płat . Mam 32 lata i boję się konsekwencji operacji - gospodarki wapniowej , tycia i blizn

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest się wypowiedzieć. Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.