Guz wątroby i stłuszczenie wątroby

Witam u mojego męza wykryto guz wątroby mial robione usg i Tk wszystko jest w porzadku procz właśnie tej wątroby jest stłuszczona i ma guza ok 6 cm . Dziś przyszły wyniki z biopsji cienkoigłowej : "PŁATY ŁAGODNYCH HEPATOCYTÓW" Czyli mamy rozumieć ze ta zmiana jest łagodna? Pozdrawiam

Ocenić należy ponownie obrazy wątroby z uzyskanym wynikiem. Jeżeli TK budzi podejrzenie zmiany rozrostowej, powtórzyć biopsję, jeżeli obraz może być zmiany łagodnej, ponowna ocena za 3-6 miesięcy.