Guz wątroby jako przerzut do wątroby
Pęcherzyk żółciowy obkurczony bez widocznych odbić złogów. Drogi żółciowe wewnątrz-zewnątrzwątrobowe nie poszerzone. W lewym płacie wątroby podtorebkowo widoczna duża zmiana ogniskowa, słabo odgraniczona od pozostałego miąższu o wymiarach 61 x 44 - tu hepatis meta ad hepar! Poza tym wątroba hiperechogeniczna, nie powiększona - stłuszczenie miąższu. Trzustka i przestrzeń okołoaortalna bez widocznych zmian. Śledziona prawidłowej wielkości i struktury. Nerki położone w okolicy lędźwiowej. Lewa długość 127 mm prawa 126 mm. Nerki o prawidłowej strukturze bez cech zastoju. Pola nadnerczowe nieposzerzone. Pęcherz moczowy o gładkim obrysie. Pozostałe narządy jamy brzusznej bez widocznych zmian w badaniu USG.

KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie, uzyskany wynik badania wskazuje na obecność podejrzanej zmiany w wątrobie. Przypuszczalnie jest to zmiana pochodzenia neoplastycznego pochodząca z innego obszaru organizmu. Dokładne tłumaczenie Tu hepatis meta ad hepar oznacza guz wątroby jako przerzut do wątroby. W tym przypadku należy zgłosić się do lekarza onkologa bądź chirurga w celu podjęcia dalszych kroków leczniczych. Proszę pamiętać, że w tym przypadku czas jest bardzo ważny, więc nie należy zwlekać z wizytą u doktora. Należy pamiętać, iż nie każda zmiana diagnozowana to nowotwór złośliwy, ogromna część podejrzanych zmian to procesy łagodne nie powodujące większych problemów w leczeniu. Nie mniej jednak konieczne jest podjęcie odpowiedniego leczenia.