Guz we wnęce wątroby uciskający drogi żółciowe

Witam u mojej mamy wykryto guza we wnęce wątroby (3,5X4,5 cm) który uciskał drogi żółciowe. Zrobiono mamie drenaż dróg i jednocześnie pobrano próbkę z guza (guz jest nieoperacyjny tak mi powiedziano) w celu badania histopatologicznego bo jest podejrzenie cholangiocarcinoma . Dziś odebrałam wynik próbka okazała się nietrafiona. Panie doktorze co dalej?. Żaden onkolog nie chce ze mną rozmawiać bez wyniku.

W tej sprawie najlepiej ponownie porozmawiać z chirurgiem, który wykonywał zabieg. Być może będzie konieczny ponowny zabieg celem pobrania materiału histopatologicznego, ale na pewno będzie to zależało od tego czy ryzyko samej operacji nie przewyższy korzyści jakie może przynieś (np. stan obecny, kliniczny pacjentki). Może materiał do badania można będzie pobrać metodą małoinwazyjną, endoskopową w czasie ECPW. Musi o tym zadecydować chirurg i także onkolog.