Guz zgięcia esiczo-odbytniczego w wyniku kolonoskopii

Witam. Moja mama miesiąc temu zaczęła krwawić z odbytu (dwa lata temu miała badanie na krew utajoną, lecz wtedy nic nie wykazało). Kolonoskopia wykazała guz zgięcia esiczo-odbytniczego na gł. 20 cm o średncy 5 cm. Badanie hist. wycinka pobranego wykazało: rak gruczołowy M8140/3. Chciałabym się dowiedzieć, czy to jest groźny guz, jakie są szanse na wyleczenie. Dodam, iż mama miała jak narazie rtg płuc, lecz na szczęście nic nie wykazało. Bardzo proszę w miarę możliwości o odpowiedź. Pozdrawiam:)

Przede wszystkim pacjentka wymaga pilnej operacji, a o rokowaniu i wskazaniach do dalszego leczenia można będzie mówić dopiero po operacji i ocenie usunietego guza