Guzek 8 milimetrów, węzły chłonne czyste

Witam, Proszę o interpretację wyników po biopsji grubo igłowej piersi. Guzek 8 milimetrów, węzły chłonne czyste. Pełne rozpoznanie patomorfologiczne: Carcinoma invasivum (NST) G-2 mammae, podtyp: Luminal B (HER2 negative)”, (B5). MIB-1(+) poniżej 1% komórek. Receptory: ER(3+) 90% komórek Total score 8/8 positive, PR(3+) 1% komórek Total score 4/8 positive, HER2(2+) wątpliwy, brak amplifikacji genu HER2 (badanie FISH) – wynik ujemny Za tydzień mam wizytę u chirurga. Czy usuną mi pierś ?

Prawdopodobnie będzie pani poddana resekcji oszczędzającej pierś i biopsji węzła wartowniczego.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg