Guzek i mikrozwapnienia w piersi

Mama ma dość twardego guzka o wielkości ok. 2cm, Badanie USG-w piersi lewej -pom.godz. 1;00 a 2;00 przytoczkowo na głębokości 10mmznajduje się nieostro odgraniczony hypoechogeniczny guzek wielkości 12mm w masie guzka znajdują się mikrozwapnienia. W obu piersiach znajdują się nieliczne torbiele, niektóre o charakterze złożonym.Największy z torbieli znajduję się w piersi prawej na godz.10;00 ma wielkość 15x6mm..Zalecenia - konieczna biopsja gruboigłowa guza piersi lewej.Co Jeśli to rak złośliwy ??
ponad rok temu

Witam serdecznie. Tak jak wspomniał lekarz w wyniku badania konieczna jest biopsja. Dopiero na podstawie jej wyniku można rokować na przyszłość. Bez tego nic nie można pewnego powiedzieć. Proszę pamiętać iż nie każda zmiana w piersi jest nowotworem złośliwym.