Guzek i siniak na udzie po uderzeniu

Witam parę dni temu córka 8 lat uderzyła się w udo, powstał duży siniak i do tego wyczułam dziś pod skórą twardy guzek który boli przy dotykaniu. Czy należy zgłosić się do lekarza czy wystarczy tylko smarować żelem altacet

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Ból po urazie może trwać kilka-kilkanaście dni, jest to zależne od rozległości urazu. Siniaki mogą znikać nawet do kilkudziesięciu dni. Jeśli chodzi o zgrubienie w obrębie uda - uraz powoduje wystąpienie obrzęku w tkankach, więc może być to związane właśnie z lokalnym obrzęknięciem jakiejś struktury. Jeśli ten stan będzie się utrzymywać przez kolejne dni, miejsce będzie bolesne i w znaczący sposób będzie utrudniał funkcjonowanie - proszę o zgłoszenie do lekarza ortopedy.
W tej chwili oprócz maści altacet można stosować kilka razy dziennie zimne okłady w obrębie uda oraz leki przeciwzapalne, np. Ibuprofen.