Guzek i wyciek z piersi u 18-latki

Witam.Od dłuższego czasu mam problem z lewą piersią. Wyczułam tam guzek i nie wiem, czy jest tylko jeden. W grudniu skończę 18 lat i nie wiem, czy jest to normalne w moim wieku, a strasznie się boję, że to może być rak;/ nie biorę żadnych leków, a przy dotykaniu piersi czasem mnie boli i czasami zauważam jakiś bezbarwny płyn w bardzo małych ilościach. Nie wiem, co robić... ;/

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Proszę zgłosić się do lekarza ginekologa, który zbada Panią i w razie konieczności zaleci dodatkowe badania - np. USG piersi lub badanie poziomu hormonów. Niejednorodna budowa piersi w tym wieku może być sytuacją prawidłową, wyciek z kolei może wiązać się z zaburzeniami hormonalnymi (np. zbyt wysoki poziom prolaktyny).

Pozdrawiam serdecznie