Guzek lity? Co to znaczy?

Opis zdjęcia z usg piersi z przewagą utkania tłuszczowego. W piersi prawej hypoechogeniczna zmiana ogniskowa wielkości 6 mm o nieco nierównych zarysach zewnętrznych, bez wyraźnego wzmocnienia za tylną ścianą – guzek lity? Co oznacza ten znak zapytania na opisie? W piersi lewej zabrodawkowo poszerzony do ok. 3mm przewód mlekowy, w świetle którego widoczne jest wyższej echogeniczności ognisko wielkości ok. 3 mm – printy, węzły chłonne nie powiększone. Mam 26 lat, z lewej piersi mam wyciek krwisty. Radiologpowiedział mi, że to brodawczak i guz. Czekam na wynik wymazu wycieku krwistego.

26 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Jeżeli chodzi o zmianę w piersi prawej - znak zapytania w opisie USG oznacza podejrzenie guzka litego - czyli na podstawie USG nie można do końca określić charakteru zmiany. Można pokusić się o wykonanie biopsji cienkoigłowej zmiany i ocenę cytologiczną.

Jeżeli chodzi o pierś lewą - to wyciek krwisty + poszerzenie przewodu mlekowego w USG są najczęściej wykładnikami brodawczaka, łagodnego guza piersi, rozrastającego się we wnętrzu przewodów mlekowych. Leczenie polega na usunięciu zmienionego przewodu lub fragmentu gruczołu wraz z brodawczakiem.

Pozdrawiam serdecznie