Guzek na główce u 3-miesięcznego dziecka

Witam Moja córeczka ( prawie 3 m-ce) ma dziwny guzek na główce. Mniej wiecej ba środku lewej strony główki. Średnica ok 2 cm nue jest widoczny ale wyczuwalny pod ręka. Nigdzie suę nie uderzyła. Jest twardy. Czy to możliwe ze jest to efekt kształtowania sie główki ? Dziecko jest pogodne nic nue dolega

Lek. Marta Gryszkiewicz

Trudno stwierdzić czym jest ta zmiana na podstawie Pani opisu. Niezbędne jest badanie kliniczne. Proszę zgłosić się z dzieckiem do pediatry. Lekarz oceni czy zmiana jest objawem jakieś choroby czy też wybrzuszeniem w kości czaszki.