Guzek na lewym obojczyku, zaraz przy stawie z mostkiem

U mojego 8-letniego syna w maju pojawił się jakby guzek na lewym obojczyku, zaraz przy stawie z mostkiem. Byłam i ortopedy, zrobił usg i powiedział że nie wie co to. RTG w opisie zapisano- obojczyki rozmieszczone symetrycznie i nic o tej zmianie. Dzisiaj byłam znowu u lekarza rodzinnego bo mam wrażenie że zmiana powiększyła się trochę- kazali zrobić rezonans magnetyczny. Czy to może być zmiana nowotworowa? czy bywa tak czasem że kość rośnie krzywo i taka jej uroda?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Bez zbadania oraz wykonania badań trudno wypowiadać się o rodzaju zmiany. Proszę zastosować się do zaleceń lekarza oraz wykonać badanie rezonansem.