Guzek na mięśniu podudzia

Witam, od dwóch miesięcy wyczuwam guzek podczas napinania mięśnia podudzia, po badaniu ug lekarz stwierdził że to może byc zrost i kazał to zostawić w spokoju? Czy nie można jakoś tego leczyć? Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam,
Jeżeli lekarz na podstawie badanie usg wykluczył możliwość istnienia procesu nowotworowego, to rutynowo nie podejmuje się usuwania tego rodzaju guzków. Może być to zwapnienie lub zwłóknienie krwiaka powstałego po urazie. Zmiana nie powinna się powiększać i powodować jakichkolwiek problemów zdrowotnych, stąd słowa lekarza aby "zostawić to w spokoju".

Witam , konieczna kontrola w regionalnym ośrodku onkologicznym lub ze skierowaniem w Centrum Onkologii w W-wie. Jest tu Klinika Nowotworów Tkanek Miękkich,Kości i Czerniaka, która zajmuje się też leczeniem guzów mięśni. Rejestracja tel.225462222. Skierowanie MUSI mieć nagłówek "Skierowanie do Poradni Chirurgii Onkologicznej Centrum Onkologii w W-wie , Gab.29". Jest to na Ursynowie , pozdrawiam , zż

Zrost? Ale po czym? Czy miał Pan/i operowaną tą kończynę? Czy był jakiś uraz tej kończyny? Bo w takim przypadku powstają właśnie zrosty. Zrostów nie da się leczyć. To zmiany, które z reguły powstają na stałe, to swego rodzaju blizna wewnętrzna. Czasami można takie zmiany usuwać chirurgicznie, ale to ostateczność w przypadku nasilonych dolegliwości związanych ze zrostami. Proszę jeszcze w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem.