Guzek na odbycie

Mam 22 lata i od kilku lat co parę miesięcy przy odbycie wyskakuje mi guzek,jak widać na załączonym obrazku.W poprzednich przypadkach w miarę upływu tygodni guzek twardniał i powoli znikał i nie było problemu.Z tego co pamiętam to nie było żadnych krwawień.Tymrazem wyszedł mi taki guzek z którego od samego początku wydostaje się ropa i kiedy załatwiam potrzebę guzekpęka i leje się z niegokrew.Odczuwam kujący ból.Coto jest i jakto leczyć? http://pl.tinypic.com/view.php?pic=fw5etf&s=5#.Usm3-PTuIns

Lek. Marta Gryszkiewicz

Z dużym prawdopodobieństwem jest to guzek krwawniczy (hemoroid). Aby jednoznacznie to stwierdzić wskazane jest badanie kliniczne przez lekarza - badanie per rectum. W aptece dostępne są maści dostępne bez recepty, które powinny doraźnie pomóc. Z powodu krwawienia i dolegliwości bólowych powinna Pani przez 5-7 dni przyjmować czopki doodbytnicze, które są na receptę, dlatego wskazana jest konsultacja z lekarzem rodzinnym.

Lek. Marta Gryszkiewicz

lub chirurgiem proktologiem - niestety czas oczekiwania na konsultacje bywa długi, dlatego też optymalnie jest skonsultować się z lekarzem rodzinnym.