Guzek na penisie i stosowanie wody utlenionej

Witam, mam 18 lat i ostatnim czasem znalazłem nad penisen w odległość centymetra lub dwóch mały guzek. Nie bolał, a któregoś razu go wycisnalem. Wypłynęło coś w stylu pryszcza i guz zniknął. Ale po jakimś czasie znów się pojawił i urósł, próbowałem zrobić to co poprzednio ale jest już zbyt twardy. Średnica 1-2 cm, stosuje środek odkarzajacy w postaci wody utlenionej od dwóch dni. Jednak interesuje mnie co to jest ?? Proszę o pilną odpowiedź, to dla mnie ważne. Dziękuje i pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najprawdopodobniej zmiana, o której Pan mówi to kaszak lub torbiel łojowa. W momencie gdy dochodzi do nadkażenia zmiana zaczyna być ''bardziej czynna'' , pojawia się biaława wydzielina, czasem ból. Leczenie jaki stosuje się w podobnych przypadkach uzależnione jest ostatecznie od czynnika sprawczego. Często jest to leczenie chirurgiczne. Polecam wizytę u dermatologa lub urologa.