Guzek na płucu u 80-latka

Witam !! Tato ma guzka na płucu ma co jakiś czas robiona TK lekarz stwierdził że nic się nie dzieje nie była robiona opcja ale teraz pojawił się ból nasilający w pozycji lerzącej jeśli mozna to proszę o odpowiedz jaka to moze być przyczyny tato ma 80 lat i jest uparty trudno go namówić na wizytę do lekarza ale ja myśle ze jest to zwiazane z plucem prosze o odpowiedz lub wskazuwki

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie sprecyzowała Pani gdzie zlokalizowany jest ból. Może być to bowiem wynik zarówno patologii w obrębie układu oddechowego, układu krążenia, nerwoból jak i wynik np. infekcji. Sugeruję wizytę u lekarza POZ, który zbierze wywiad, zbada Pana oraz pokieruje dalszym postępowaniem.