Guzek na sutkach - co to może być?

Witam serdecznie.

Jakiś czas w prawej piersi nad brodawką sutkową czuję malutką kulkę boli tylko przy bardzo mocnym naciśnięciu jest gładka to samo mam w lewej piersi jednak pod brodawką. Mam 20 lat u mnie w rodzinie nie miał nikt raka, a sama ja nigdy nie chorowałam na nic.

Bardzo proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Nowotwory złośliwe piersi praktycznie nie występują w tak młodym wieku. Większość zmian wyczuwalnych w samobadaniu okazuje się całkowicie niegroźnymi. Jednak z drugiej strony nie powinno się lekceważyć takich zmian. Dlatego powinna Pani udać się na badania kontrolne do lekarza specjalisty ginekologa, który zbada Panią oraz ewentualnie zleci badania dodatkowe.