Guzek na sutku i wydzielina z piersi

Witam. Jakiś czas temu zauważyłam na moim lewym sutku guzek, który wyglądał jak pryszcz z jasną końcówką. Po jago naciśnięciu wydostała się spod niego jakby bokiem gęsta trochę lepka biała wydzielina. Guzek zniknął. Po jakimś czasie jednak znów się pokazał. Wycisnęłam go znowu. Teraz przy naciśnięciu zauważyłam również drobne kropelki przezroczystej trochę białawej wydzieliny z sutka. Czytałam, że sutek może zacząć wydzielać płyn na skutek regularnego naciskania. Czy mam powody do niepokoju?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do ginekologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.