Guzek na szyi a powiększony węzeł chłonny

Dzień dobry, kilka lat temu byłem u lekarza rodzinnego, z wyczuwalnym jakby guzkiem na szyji (mniej więcej w połowie drogi między kręgosłupem a lewym uchem na wysokości dolnej krawędzi ucha) lekarz powiedział że to powiększony węzeł chłonny. Z tym że minęło już kilka lat a to dalej tam jest. Czy to na pewno powiększony węzeł chłonny?

Aleksander Ropielewski

Bardzo możliwe, że jest to powiększony węzeł chłonny, jednak bez przeprowadzenia badania trudno jest mi to stwierdzić. Sugeruję kontakt z lekarzem.