Guzek na wardze sromowej - czy to gruczoł Bartholina?

Mam 44 lata. Na wardze sromowej dużej w pobliżu łechtaczki (około 1 cm poniżej) pojawił mi się guzek wielkości zielonego groszku. Znajduje się on na zewnętrznej stronie wargi. Jest twardy przy dotyku, trochę pobolewa, a nieraz przy chodzeniu delikatnie go czuć. Zauważyłam go jakieś 4 dni temu. Czuję się można powiedzieć dobrze. Mam jedynie od miesiąca zawroty głowy, gdy zmieniam pozycję, np. przekręcam się z jednego boku na drugi bok, chcę wstać z łóżka lub z fotela. Bardzo zaczął dokuczać mi lewy bark, a nawet całe ramię tak, że nie mogę naciągnąć sobie kołdry do snu. Badań dawno nie robiłam a do ginekologa mojego są zapisy około 20. każdego miesiąca na kolejny miesiąc, także muszę się dopiero zapisać do lekarza około 20 sierpnia. Z góry dziękuję za poradę.
44 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wydaje się, że opisywana  zmiana  bardziej odpowiada np. zmienionemu zapalnie mieszkowi włosowemu, ewentualnie tworzącemu się czyrakowi.
Mimo to zachęcam do odwiedzenia lekarza.

Pozdrawiam