Guzek na więzadle prostownika palca wskazującego

Dzień dobry, Na więzadle prostownika palca wskazującego lewej ręki zaobserwowałam mały guzek. Z miesiąca na miesiąc ów guzek powiększał się - na dzień dzisiejszy są to juz trzy złączone ze sobą guzki (największy ma rozmiar ziarna grochu). Przez lekarza rodzinnego zostałam skierowana do chirurga a ten - skierował mnie do ortopedy. Wg kodu ICD zostałam sklasyfikowana jako M61. Wizytę mam za trzy tygodnie a mnie nurtuje pytanie, na które niestety chirurg nie mógł odpowiedzieć - co to jest?

Witam,
Klasyfikacja M61 oznacza "Zwapnienia kostne i skostnienia mięśni". Chirurg wypisujący taki kod zapewne wiedział jaką diagnozę stawia. Możliwe, że nie był pewien, przez co wysłał Panią na konsultację do ortopedy (zresztą słusznie), który specjalizuje się w tego typu przypadkach.