Guzek nadnercza i hiperprolaktynemia

guzek nadnercza!Rok temu lezalam w szpitalu z powodu nieplodnosci i otylosci wraz z owlosieniem meskim,wykryto na usg guzka 1cm na 8mm nadnercza,wyniki badan androgenów sa o dziwo w normie,tylko zdiagnozowali prolaktynemie czynnosciowa.Wczoraj robilam usg i guzek powiekszyl sie wynosi 1cm na 14mm i dostalam nadcisnienia,moje pytanie brzmi.Czy guz nadnercza moze sie uaktywnic?czy jest zupelnie nie grozny? czy przez prolaktynemie nie moge zajsc w ciaze i pozbyc sie tego owlosienia?.NATALIA

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
bez wykonania dodatkowych badań i zbadania Pani trudno cokolwiek gdybać. Najlepiej skonsultować się z endokrynologiem.