Guzek od strony pachy

Mam 45 lat. Wyczułam u siebie w lewej piersi guzek od strony pachy. Mam takie wrazenie, że on się porusza od tej strony. Przesuwa się on zależnie od tego, w jaki sposób go dotykam. Mam problem również z miesiączkowaniem. W grudniu miałam okres 2 tygodnie, od 20 grudnia do 30 grudnia. W styczniu 2010 dostałam 27 stycznia. Robiłam badania immunochemiczne. Mam mało hormonów i dostałam lek, ale jeszcze ich nie brałam, bo muszę czekać na okres. Czy ten guzek w piersi mógł być powodem braku hormonów ? W środę 24 lutego 2010 jadę do lekarza na badania, ale się boję. Proszę o odpowiedź i radę :) Co to może być?

Witam serdecznie!

Powodem powstawania niektórych guzków w piersiach mogą być faktycznie zaburzenia hormonalne. Większość gzuów piersi, to zmiany łagodne, aczkolwiek jest Pani w wieku, gdzie odnotowuje się najwyższą zachorowalność na raka piersi, dlatego też należy koniecznie sprawdzić, jaki charakter ma guzek. W tym celu z pewnością wskazane byłoby wykonanie mammografii, USG, być może biopsji cienkoigłowej. Proszę także pamiętać, że w Pani wieku zaleca się wykonywanie mammografii jako badania profilaktycznego co najmniej co 2 lata, nawet jeżeli w piersiach nie wyczuwa się żadnych zmian. Lekarz na umówionej wizycie z pewnością skieruje Panią na badania diagnostyczne.

Pozdrawiam serdecznie