Guzek okolicy odbytu a możliwe dolegliwości

Witam, jakies 4 dni temu po zrobieniu stolca nagle pojawiło się takie zgrubienie czerwone koło odbytu. Gdy wstałem rano tegoż zgrubienia już nie było. Dopiero dziś rano te zgrubienie(guzek) powróciło i jest fioletowe, czytałem że to może być zakrzepica odbytu. Jak to leczyc?

Renata GrzechociĹska

Należy udać się do chirurga. Prawdopodobnie są to guzki hemoroidalne.