Guzek okolicy odbytu u 9-miesięcznego dziecka

Witam U naszego 9 miesięcznego synka pojawił się guzek kolo odbytu.Pediatra powiedziała ze jest to ropień .Mały nie ma gorączki i po dotknięciu guzka tez nie wygląda jak by go to bolało. Guzek jest czerwony i czuć zgrubienia pod palcem. Chirurg zalecił czopki procto-glyvenol. Po paru dniach zgrubienia się zmniejszyło ale nadal jest. Lekarz kazał brać czopki jeszcze tydzień (tydzień juz bierze) Czy takie czopki mogą pomóc i jak długo je brać?Czy stosować jeszcze coś co mogłoby by pomóc?

Aleksander Ropielewski

Bez oceny w badaniu mogę jedynie domniemywać, że skoro następuje poprawa to czopki pomagają i możliwe jest, że skutecznie wyleczą stan zapalny. Stosować je należy zgodnie z zaleceniami lekarza.