Guzek piersi, guzek w dole pachowym i powiększone węzły chłonne

Witam, moja mama ma 2 guzki, jeden w dole pachowym, drugi w piersi, powiększone węzły. Wynik biopsji guzka z dołu pachowego - łagodna zmiana sutka. Czekamy teraz na wynik biopsji 2 guzka, wynik OB jest 23, na rtg klatki piersiowej jest tylko przepuklina bez zmian naciekowych. Mam pytanie czy jeśli jedna zmiana jest łagodna jakie są szanse czy ta druga zmiana, czyli guzek w piersi jest również łagodna czy nie ma to wpływu. Mama ma 61 lat. Dziękuję.

Witam serdecznie!

Niestety to że wynik biopsji z pierwszej zmiany był korzystny nie przyświadcza o wyniku drugiej zmiany.
Jeżeli wynik biopsji przedstawiałby obraz zmian złośliwych to wówczas również zmiana w sutku byłaby złośliwa. W przypadku zmiany łagodnej nie ma całkowitej pewności, że również druga zmiana ma taki charakter.
Natomiast bardziej prawdopodobne jest że guzek również będzie łagodny - czego oczywiście Pani życzę.

Natomiast nawet jeżeli zmiana jest złośliwa to raczej zlokalizowana będzie jedynie w sutku co ewentualnie znacznie poprawia rokowanie Pani Mamy. Jeżeli jednak wynik będzie niekorzystny proszę pamiętać o wykonaniu badania również u siebie, część z nowotworów sutka zwiększa ryzyko rozwoju nowotworów u potomstwa.

Pozdrawiam!