Guzek piersi u czternastolatki - co to może być?

Dzień dobry.

Mam ukończone 14 lat i jestem dziewczyną. W lewej piersi, po prawej stronie sutka, jakiś miesiąc temu wyczułam gulkę, ta gulka po tym miesiącu jest troszkę większa i na dodatek wydaje mi się, że z tej piersi wylatuje jakaś wydzielina. Co do guza, jestem straszna w opisywaniu i w ogóle, ale postaram się jak najdokładniej: tam gdzie jest guz, nie ma żadnych przebarwień skóry, kształt, to nie jest jakaś kulka tylko tak jakby, kulka z wgięciem czy coś, jest twarde, przy mocniejszym ściśnięciu, boli, ogółem nie, również gdy ściskam kulka czasami ucieka spod palców. Gdyby potrzebowała pani/pan jeszcze jakichś informacji, to podam.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. (Chciałabym się dowiedzieć, czy to może być rak piersi? Co to może być?).

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

W Pani wieku, według statystyk, wystąpienie raka piersi jest znikome. Na podstawie opisu można stwierdzić, że może być to jedna ze zmian łagodnych, które często mogą wystepować i są zazwyczaj niegroźne. Związane są z okresem dojrzewania i występowaniem w związku z tym zaburzeń hormonalnych. Wizyta u specjalisty ginekologa pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości co do etiologii wykrytej zmiany.