Guzek po lewej stronie potylicy u 8-miesięcznej córki

Co to znaczy, że guzek jest hypodensyjny? Moja 8-mio miesięczna córka ma od urodzenia guzek po lewej stronie potylicy. Zlecono badanie USG, którego opis brzmi " W okolicy ciemieniowo-potylicznej lewej w tkankach miękkich podskórnych hypodensyjny guzek o wym. 6 x 2 mm". Dodam, że guzek przesuwa się pod palcami, tzn. nie jest "zrośnięty" z czaszką. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to ognisko o niskiej gęstości. Nie wskazuje to jednak na pochodzenie i jednoznacznie nie tłumaczy czym jest wspomniany guzek.