Guzek po uderzeniu w pierś

Witam! Mam 15 lat, ostatnio biłam się z bratem i zostałam uderzona w prawą pierś. Następnego dnia rano pojawił się jakiś guzek, poniżej sutka. Dzisiaj nadal go mam. Miesiączkę będę miała dopiero za kilkanaście dni. Boję się iść do lekarza, a także powiedzieć o tym mamie. Czy to może być rak? Błagam o szybką odpowiedz ;((

Witaj!

Rak piersi w Twoim wieku nie występuje. Przyczyną raka nie jest także uderzenie w pierś. Uraz, jaki spowodowało uderzenie, mógł natomiast doprowadzić do powstania krwiaka (taki wewnętrzny siniak, spowodowany uszkodzeniem naczynek krwionośnych). Zmiana ta, jeżeli jest niewielka, powinna się sama wchłonąć. Jeżeli jest dużych rozmiarów, boli, a skóra nad nią jest zaczerwieniona, wtedy na pewno powinien zobaczyć to lekarz.

Pozdrawiam serdecznie